PRZYDATNE INFORMACJE:

 

Kiedy chcecie zapisać siebie lub Waszą pociechę na operację (pierwsza wizyta) najpierw musicie zarejestrować się w poradni chirurgii plastycznej lub chirurgii dziecięcej - na konsultację w szpitalu, który wybraliście.

Co należy zrobić, aby zostać przyjętym? Oto kilka wskazówek:

 

1. Trzeba pójść do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) / lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty z poradni specjalistycznej albo szpitala, który ma kontrakt z NFZ, żeby wypisał Wam skierowanie, na którym będzie napisany tekst:
"Do poradni chirurgii plastycznej (chirurgii dziecięcej), proszę o leczenie". / Niektóre szpitale chcą, aby na skierowaniu było napisane: "Do...(podać nazwisko kierownika kliniki)"/.

Proszę upewnić się, jak skierowanie ma wyglądać, dzwoniąc do rejestracji szpitala (od momentu wprowadzenia Narodowego Funduszu Zdrowia nie trzeba starać się o promesy na leczenie chirurgiczne (istotne dla pacjentów spoza rejonu objętego działalnością danego oddziału dawnych Regionalnych Kas Chorych, w którym znajduje się szpital).

2. Zabrać ze sobą wypisy ze szpitali, w których dziecko lub Wy byliście wcześniej leczeni oraz zdjęcia rtg zgryzu (jeśli ich nie macie, nie przejmujcie się, zrobią na miejscu lub skierują do wykonania takowych. Ewentualnym brakiem wypisów też się nie przejmujcie - ocenią stan zdrowia na podstawie wywiadu i badań).

3. Uzbroić się w cierpliwość na (nierzadko) długie czekanie w poradniach i odporność na stres.

4. Należy wykonać badania zlecone przez lekarza przed operacją.

 

Dokumenty będące dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia: wykaz

 

 

Do góry